Velmi vás všechny po třech týdnech pauzy v psaní zdravím a věřím, že již vám zbývá k poslednímu medobraní jen pár včelstev či ideálně žádná a už řádně pomalinku pokrmujete a varroázu máte pod kontrolou ať pevnými nosiči nebo polivy a nebo organickými kyselinami. Z dotazů, které mi sem tam píšete či voláte ale cítím, že bych měl ještě jednou a podrobněji popsat: JAK zazimovat včelstva s optimalizovanými plodisky ?

xxJak jsem avizoval v minulých posledních dovětcích k článku o praxi na naší firmě – začínám zazimovávat. To, že se píše konec června je sice pravda, ale druhou pravdou je, že slunečnice na prvním stanovišti již dokvete do týdne a na tom druhém do dvou. Také je pravdou, že lípa malolistá v lese tímto časem kolem 30. června v normálních rocích začíná kvést a ona je již deset dní odvetlá !!!  Tedy příroda se nachází v čase okolo 10. až 20. července a to je u mne běžný čas pro započetí zazimovávání.

Zdravím Vás opět v pondělním ránu. Je chladnější ráno, máme po firemním rozdílení a já čekám na příjezd slovenského praktikanta - opět účastníka kurzů. Je tedy čas napsat pár vět co dělám a hlavně co se chystám dělat.

Opět vás všechny zdravím z velmi zvláštního jaroléta. Času je přece jen málo - opravdu málo, ale dnes večer mi zbylo přece jen z první opravdu volné neděle trochu času a tak píši pro vás.
Prvně - voda na koupání v rybníku v Pístovicích u Vyškova je teplá jako káva a bylo to tam dnes fajn.

Po trošičku odmlce způsobené časovým zaneprázněním na nádherných kurzech chovu matek a poté celodenními pracemi ve včelách vám přináším další článek. A to díky dnešnímu nočnímu dešti, který zrušil ranní kočování a já mám půl dne na papírování. Článek bude samozřejmě o asi nejveselejší činnosti včelařově: O vytáčení medu a metodickém postupu při použití výkluzů s tím, že medníky putují do včelstva prohlíženého před chvílí.

Podkategorie