Doslova každý druhý den dopřipravuji obsah kurzů, jež proběhnou v prvních dnech února...  A protože program kurzů je tak nabitý, že budeme končit nejdříve kolem 17 hod - bude samozřejmě protáhnuta otevírací doba prodejny až do 18 Hodin , kde obdrží všichni účastníci slevu 10 % . Proukazovat se budete Slevovou kartičkou, kterou ode mne obdržíte při prezenci.

 

Obr.2 Zúžení plodiště na optimální velikost
Obr.2 Zúžení plodiště na optimální velikost
Obr.1  Plodový plást v lednu
Obr.1 Plodový plást v lednu

Připomínám také všem účastníkům kurzu ve Vlčetíně, že si mohou také ještě se slevou objednat zboží z našeho webu u př. Moravce či u nás na stránkách a on jej 4. února doveze do Českého Dubu - Liberce - při cestě na kurz k nám do Bučovic.
Jinak připojuji hodnocení účastníků a fotky z praktické instruktáže k Optimalizovanému plodišti :

Vážený pane Sedláčku,
rád bych Vám tímto poděkoval za kurz uskutečněný v neděli ve Vlčetíně. Téma velice inspirativní a poučné. Náplň vynikající a přednes skvělý. Z vašeho projevu jde vidět, že víte o čem mluvíte.
Z přednášky jsem si odnesl spousty informací, které chci zařadit do své včelařské praxe. Prozatím metodu zúženého plodiště nechám do budoucnosti horizontu tří let. Vede mě k tomu více věcí. Zaprvé jsem začínající včelař, který má včelstva na Lang2/3. Už před Vaší přednáškou jsem uvažoval o větším celistvém plodišti. Za druhé nemám ještě dostatek souší. Po drobnějším prozkoumání Vaších stránek jsem objevil věc, která mě už ležela v hlavě a to Váš rámek na velké plodiště  pro lag2/3,  ale chybí mě tam přepážka těchto rozměrů.  Proto vznáším dotaz zda je možné si i u Vás objednat tuto přepážku. Jsem přihlášený na všechny kurzy do Bučovic. Bude možné i u Vás zakoupit zmíněné přířezy na rámky pro velké podiště lang2/3 a přepážky?(žádné velké množství) Případně to můžeme probrat na prvním únorovém kurzu v sobotu 3.2. a domluvit tam.
Děkuji a s přátelským pozdravem
Odpověď: Ihned jsem zadal výrobu komorovacích přepážek i na Langstroth 325 mm

Obr.3 Včelstvo cca 2 hodiny po zakomorování
Obr.3 Včelstvo den po zakomorování


Dobrý den Miroslave,
tak jsem se dočkal...viz Vaše zpráva. Vaší dnešní přednáškou( Vlčetín 21.1.2018) a jejím podáním Vašimi slovy jsem byl přímo nadšen. Neocenitelnou zkušeností byla ukázka komorování přímo in natura. Kdybych to neviděl na vlastní oči, tak tomu nevěřím, a to při minusové teplotě. Zvláště ten oddělek zakomorovaný na dva rámky, tak krásně obsazené.... Neocenitelné bylo i Vaše poukázání na kontrolu podvěsů po časové prodlevě  a případného rozšíření o další rámek. Možná Vám připadá mé vyjádření  patetické, ale věřte mi, že tento patos je na místě....
Z těchto  řádku jste jistě poznal, že se chci do komorování, či lépe řečeno do optimalizovaného plodiště "vrhnout", a to co nejdříve. Tomu však brání absence komorovacíh  ( Blinových?) přepážek v mých rozměrech (39x30). Při našem osobním hovoru během demonstrace jste se vyjádřil v tom smyslu, že by bylo možné si je u Vás nechat vyrobit.
 
Odpověď: Zadal jsem do výroby.


 Váš Miroslav Sedláček