Doslova každý druhý den dopřipravuji obsah kurzů, jež proběhnou v prvních dnech února...  A protože program kurzů je tak nabitý, že budeme končit nejdříve kolem 17 hod - bude samozřejmě protáhnuta otevírací doba prodejny až do 18 Hodin , kde obdrží všichni účastníci slevu 10 % . Proukazovat se budete Slevovou kartičkou, kterou ode mne obdržíte při prezenci.

Mám dotaz ohledně rojení. Koupil jsem od vás pět včelstev v různé síle, tak jak jsme se dohodli, a teď mám velké potíže s rojením u dvou nejsilnějších z nich. Včelstva jsou schopna vystavět a zanést sladinou nástavek (39x17) za pět dnů. Jako začínající včelař nestačím jejich rychlosti a teď teprve dokážu ocenit rozdíl v síle včelstev. U slabších je mnohem více času na to je ``ukočírovat``. Včera mi jeden roj okolo poledne odlétl na sousedovu švestku, proto bych rád znal váš názor a radu na postup v takové situaci.
Za odpověď na začínámvčelařit.cz předem děkuji.

Byl bych rád, kdybyste si našel čas a poskytl mi váš laskavý komentář, zda je vše v pořádku, či je něco třeba upravit...?

Mám dotaz ohledně rozvoje. Dnes jsem nakukoval do včel a dvě již mají mnou přidaný nádstavek mezistěn skoro vystavěn, ale tři další tam nedělají nic. Neudělal jsem někde chybu?

Dobrý den,
nejdříve s trochou zpoždění :-) bych Vám chtěl poděkovat za Vaši přednášku o protirojových opatřeních ze dne 8.4. ve Vlčetíně,jíž jsem se zúčastnil,byl to zážitek Vás poslouchat,Váš výklad měl hlavu a patu,Vaše myšlenky logiku,dle mého názoru jste jeden z nejlepších a nejpokrovějších včelařů v ČR.