Můj komentář je v textu tučnou kurzívou..


Ahoj Mirku,

Naše vcelařské forum.cz je teď plné optimalizovaného plodiště. Mě se líbí jak o tom všichni diskutují, jak kritizují a hodnotí, přitom mnoho z nich o tom vůbec nic neví.... Ano, ano. V českých zemích se stalo běžné, že dokonce přednášející přednáší o tom co je špatné, ale nikdy to nezkusili, zavrhují co „strana a vláda svazová“ nakazuje zavrhovat atd...

Email, který jsem obdržel od tuším devátého letošního praktikanta, který se přihlásil jako účastník kurzů, a jež měl tu odvahu vyrazit se mnou či s námi do včel ...

Dne 5.6.2018

Dobrý den, původně jsem e-mail ani psát nechtěl, ale vzhledem k tomu jakou prospěšnou práci děláte, je vhodné alespoň poděkovat. Letos se účastním všech Vašich školení od začátku a chci až dokonce. Po první přednášce jsem okamžitě nasadil model optimalizace a prostě super. Mám kombinovaný systém langstroth Jumbo a 2/3 medník. Na nízký systém 2/3 jsem to namontoval taky a nemůžu si to vynachválit. U včel jsem daleko méně, nemají potřebu se rojit a medu opravdu hodně. Vytáčím v chudobném kraji, Vám jistě známém a jen doufám, že nebudu trnem v oku federantním včelařům. Přeji hodně úspěchů a co nejméně srážek s blbci.
Děkuji za cenné informace s pozdravem S. P. (ten co si nedělá poznámky, na nic se neptá a loví to jen ušima)

Doslova každý druhý den dopřipravuji obsah kurzů, jež proběhnou v prvních dnech února...  A protože program kurzů je tak nabitý, že budeme končit nejdříve kolem 17 hod - bude samozřejmě protáhnuta otevírací doba prodejny až do 18 Hodin , kde obdrží všichni účastníci slevu 10 % . Proukazovat se budete Slevovou kartičkou, kterou ode mne obdržíte při prezenci.

Mám dotaz ohledně rojení. Koupil jsem od vás pět včelstev v různé síle, tak jak jsme se dohodli, a teď mám velké potíže s rojením u dvou nejsilnějších z nich. Včelstva jsou schopna vystavět a zanést sladinou nástavek (39x17) za pět dnů. Jako začínající včelař nestačím jejich rychlosti a teď teprve dokážu ocenit rozdíl v síle včelstev. U slabších je mnohem více času na to je ``ukočírovat``. Včera mi jeden roj okolo poledne odlétl na sousedovu švestku, proto bych rád znal váš názor a radu na postup v takové situaci.
Za odpověď na začínámvčelařit.cz předem děkuji.