Radek - Brněnsko napsal:

Brněnsko sobota  16.2. 2019 cca 10 C. Prolétly se jen ty co jsou na sluníčku, nechám je zatím bez uteplení, těším se na sobotu. Mám nachystaných pár otázek.

Nu na brněnsku bych zateplil. Tím se nic nepokazí a předpověď je pro nás velmi velmi příznivá. A ony se ty včelky opravdu rozplodují, i když je neuteplíme. Viděl jsem to při prohlídkách od pátku až do úterka. Už v úterý ta kolečka plodu byla větší a zavíčkovaná a další kola vajíček. A to jsem postupoval od nejteplejších stanovišť po ta výše položená.

Můj komentář je v textu tučnou kurzívou..


Ahoj Mirku,

Naše vcelařské forum.cz je teď plné optimalizovaného plodiště. Mě se líbí jak o tom všichni diskutují, jak kritizují a hodnotí, přitom mnoho z nich o tom vůbec nic neví.... Ano, ano. V českých zemích se stalo běžné, že dokonce přednášející přednáší o tom co je špatné, ale nikdy to nezkusili, zavrhují co „strana a vláda svazová“ nakazuje zavrhovat atd...

Email, který jsem obdržel od tuším devátého letošního praktikanta, který se přihlásil jako účastník kurzů, a jež měl tu odvahu vyrazit se mnou či s námi do včel ...

Dne 5.6.2018

Dobrý den, původně jsem e-mail ani psát nechtěl, ale vzhledem k tomu jakou prospěšnou práci děláte, je vhodné alespoň poděkovat. Letos se účastním všech Vašich školení od začátku a chci až dokonce. Po první přednášce jsem okamžitě nasadil model optimalizace a prostě super. Mám kombinovaný systém langstroth Jumbo a 2/3 medník. Na nízký systém 2/3 jsem to namontoval taky a nemůžu si to vynachválit. U včel jsem daleko méně, nemají potřebu se rojit a medu opravdu hodně. Vytáčím v chudobném kraji, Vám jistě známém a jen doufám, že nebudu trnem v oku federantním včelařům. Přeji hodně úspěchů a co nejméně srážek s blbci.
Děkuji za cenné informace s pozdravem S. P. (ten co si nedělá poznámky, na nic se neptá a loví to jen ušima)

Doslova každý druhý den dopřipravuji obsah kurzů, jež proběhnou v prvních dnech února...  A protože program kurzů je tak nabitý, že budeme končit nejdříve kolem 17 hod - bude samozřejmě protáhnuta otevírací doba prodejny až do 18 Hodin , kde obdrží všichni účastníci slevu 10 % . Proukazovat se budete Slevovou kartičkou, kterou ode mne obdržíte při prezenci.